Paweł Bożek i Agnieszka Bożek

Wine Passion – krakowski sklep z winami

Kilka lat spędzonych w regionach znanych z produkcji wina, jak i przebywanie wśród ludzi, dla których wino stanowi bardzo ważny element codziennej egzystencji sprawiło, że szybko zaraziliśmy się miłością do kultury winiarskiej jak i samego wina. Możliwość częstego podróżowania, poznawanie osób z różnych zakątków Europy, pozwoliła nam pogłębić swoją wiedzę, doświadczyć kultury i tradycji winiarskiej. Z racji tego, że w Polsce nie produkuje się zbyt dużej ilości win, jesteśmy niejako zmuszeni do korzystania z tego co daje nam rynek winiarski innych krajów.

Skupiamy się na ofertach Starego Kontynentu. A Europa to tradycja, historia, początek – to tu się wszystko zaczęło. Naszym celem jest przybliżenie przeciętnemu amatorowi wina tego co jest absolutnym fundamentem w poznawaniu złożonego świata win.

Europa to klasyka – Francja czy Włochy, ale także bardzo dynamicznie rozwijające się kraje takie jak Portugalia czy Hiszpania, gdzie lata doświadczeń i nowoczesne technologie związane z produkcją win sprawia, że Stary Kontynent wciąż potrafi zaskakiwać, a dla bardziej konserwatywnych osób jest ostoją kultywowania tradycji.
Idea, która nam przyświeca, to jakość. Oferowane przez nas wina pochodzą od producentów cieszących się dobrą opinią w branży, a wiele win zostało docenionych w licznych konkursach w całej Europie. Dla początkujących oryginalności posiadamy wina pochodzące z zaprzyjaźnionych, małych winiarni, które jako pierwsi sprowadzamy do Polski i których nie znajdziecie na półkach sklepowych. Posiadając szeroką gamę win, myślimy, że moglibyśmy zaproponować coś ciekawego dla wymagającego konesera jak i dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze światem win. Staramy się zadbać także o to, by stosunek ceny był jak najbardziej dla Państwa atrakcyjny.
Jesteśmy małą rodzinną firmą zlokalizowaną w Krakowie. Sprzedajemy wina tylko te, które sami kosztowaliśmy od producentów z którymi jesteśmy w bezpośrednim kontakcie. Wina w naszej ofercie nie są przypadkowe, nie kierujemy się ceną, a jakością. Nie stawiamy barier – jesteśmy otwarci na możliwość sprowadzenia konkretnych win na zamówienie spoza naszej oferty.
Paweł i Agnieszka Bożkowie

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zobacz szeroką gamę dostępnych win. Z całą pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Musisz mieć 18 lat by wejść na tą stronę

Potwierdź swój wiek